gettext 0.10.31 - en to nl translation catalogue (83 entries)

en: 
    Convert binary .mo files to Uniforum style .po files.
    Both little-endian and big-endian .mo files are handled.
    If no input file is given or it is -, standard input is read.
    By default the output is written to standard output.
nl: 
    Konverteer binaire .mo bestanden naar Uniforum-stijl .po bestanden.
    Zowel klein-endian en groot-endian .mo bestanden zijn toegestaan.
    Als invoerbestand - is of leeg, lees standaardinvoer.
    Standaard wordt de uitvoer gescreven naar standaarduitvoer.

en: 
    If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the `echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
nl: 
    Als de TEKSTDOMEIN parameter niet gegeven is, zal het domein worden bepaald
    door de omgevings variabele TEXTDOMAIN.  Als de meldingen katalogus niet
    gevonden is in de gebruikelijke directory, kan een andere lokatie worden
    gespecificeerd met de omgevings variabele TEXTDOMAINDIR.
    Als optie `-s' gegeven is, gedraagt het programma zich als het `echo' commando.
    Maar het kopieert niet de argumenten naar standaard uitvoer.  In plaats daarvan
    worden de in de katalogus gevonden meldingen vertaald.
    Standaard zoek directory: %s

en: 
    Merges two Uniforum style .po files together.  The def.po file is an
    existing PO file with the old translations which will be taken over to
    the newly created file as long as they still match; comments will be
    preserved, but extract comments and file positions will be discarded.
    The ref.po file is the last created PO file (generally by xgettext), any
    translations or comments in the file will be discarded, however dot
    comments and file positions will be preserved.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better results.  The
    results are written to stdout unless an output file is specified.
nl: 
    Voeg twee Uniforum stijl .po bestanden samen.  Het def.po bestand is een
    bestaand PO bestand met de oude vertaling welke overgenomen zal worden in het
    nieuwe bestand als ze overeenkomen; kommentaren worden bewaard, maar
    extractie kommentaar en bestandspositie's worden buiten beschouwing gelaten.
    Het ref.po bestand is het laatst gekreeerd PO bestand (in het algemeen door
    xgettext), vertaling of kommentaren in dit bestand worden buiten beshouwing
    gelaten, maar punt kommentaar en bestandspositie's blijven bewaard.
    Als geen precieze overeenkomst gevonden kan worden, zal fuzzy matching gebruikt
    worden om betere resultaten te verkrijgen.  De resultaten worden naar 
    standaarduitvoer geschreven tenzij een uitvoerbestand is gespecificeerd.

en:   -h, --help                     display this help and exit
      -i, --indent                   write the .po file using indented style
      -j, --join-existing            join messages with existing file
      -k, --keyword[=WORD]           additonal keyword to be looked for (without
                                     WORD means not to use default keywords)
      -l, --string-limit=NUMBER      set string length limit to NUMBER instead %u
      -L, --language=NAME            recognise the specified language (C, C++, PO),
                                     otherwise is guessed from file extension
      -m, --msgstr-prefix[=STRING]   use STRING or "" as prefix for msgstr entries
      -M, --msgstr-suffix[=STRING]   use STRING or "" as suffix for msgstr entries
          --no-location              do not write '#: filename:line' lines
nl:   -h, --help                     toon hulp-tekst en bekindig programma
      -i, --indent                   indenteer uitvoer
      -j, --join-existing            voeg melding same met bestaand bestand
      -k, --keyword[=WOORD]          additioneel sleutelwoord om naar te zoeken
                                     (WOORD = "": negeer standaard sleutelwoorden)
      -l, --string-limit=NUMMER      string lengte limiet is NUMMER i.p.v. %u
      -L, --language=NAAM            herken de gespecificeerde TAAL (C, C++, PO)
      -m, --msgstr-prefix[=STRING]   gebruik STRING of "" als voorvoegsel voor
                                     msgstr ingangen
      -M, --msgstr-suffix[=STRING]   gebruik STRING of "" als achtervoegsel voor
                                     msgstr ingangen
          --no-location              geen '#: filename:line' regels

en:   -n, --add-location             generate '#: filename:line' lines (default)
          --omit-header              don't write header with `msgid ""' entry
      -o, --output=FILE              write output to specified file
      -p, --output-dir=DIR           output files will be placed in directory DIR
      -s, --sort-output              generate sorted output and remove duplicates
          --strict                   write out strict Uniforum conforming .po file
      -T, --trigraphs                understand ANSI C trigraphs for input
      -V, --version                  output version information and exit
      -w, --width=NUMBER             set output page width
      -x, --exclude-file=FILE        entries from FILE are not extracted
    
    If INPUTFILE is -, standard input is read.
nl:   -n, --add-location             voeg '#: filename:line' regels toe (standaard)
          --omit-header              don't write header with `msgid ""' entry
      -o, --output=BESTAND           schrijf uitvoer naar gespecificeerd bestand
      -p, --output-dir=DIR           plaats uitvoerbestanden in directory DIR
      -s, --sort-output              sorteer uitvoer en verwijder dubbelen
          --strict                   uitvoer volgens strikte Uniforum stijl
      -T, --trigraphs                accepteer ANSI C trigraphs als invoer
      -V, --version                  toon hulp-tekst en bekindig programma
      -w, --width=NUMMER             stel pagina uitvoer breedte in
      -x, --exclude-file=BESTAND     ingangen van BESTAND worden niet gekxtraheerd
    
    Als INVOERBESTAND - is, lees standaardinvoer.

en: %d translated messages
nl: %d vertaalde meldingen

en: %s and %s are mutually exclusive
nl: %s en %s zijn mutually exclusive

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' verwacht geen argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is ambiguous

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' verwacht een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' verwacht geen argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is dubbelzinnig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie verwacht een argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: %s: warning: no header entry found
nl: %s: let op: geen header ingang gevonden

en: %s: warning: source file contains fuzzy translation
nl: %s: let op: broncode bevat vage vertaling

en: %s:%d: warning: unterminated character constant
nl: %s:%d: let op: niet getermineerde karakter konstante

en: %s:%d: warning: unterminated string literal
nl: %s:%d: let op: niet getermineerde string literal

en: %sRead %d old + %d reference, merged %d, fuzzied %d, missing %d, obsolete %d.
nl: %sLees %d oud + %d referentie, samengevoegd %d, fuzzied(gevaagd) %d, ontbrekend %d, overbodig %d.

en: , %d fuzzy translations
nl: , %d vage vertalingen

en: , %d untranslated messages
nl: , %d onvertaalde meldingen

en: --join-existing cannot be used when output is written to stdout
nl: --join-existing kan niet gebruikt worden indien uitvoer naar standaarduitvoer
    wordt geschreven

en: ...but this definition is similar
nl: ...maar de definitie is gelijksoortig

en: ...this is the location of the first definition
nl: ...dit is de lokatie van de eerste definitie

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Kopierecht (C) %s Free Software Foundation, Inc.  Dit is vrije
    programmatuur; zie de broncode voor kopieervoowaarden.  Er is GEEN
    garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN
    SPECIFIEK DOEL.

en: Memory exhausted
nl: Geen geheugen meer beschikbaar

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -e, --no-escape          do not use C escapes in output (default)
      -E, --escape             use C escapes in output, no extended chars
          --force-po           write PO file even if empty
      -h, --help               display this help and exit
      -i, --indent             write indented output style
      -o, --output-file=FILE   write output into FILE instead of standard output
          --strict             write strict uniforum style
      -V, --version            output version information and exit
      -w, --width=NUMBER       set output page width
nl: Gebruik: %s [OPTIE] [BESTAND]...
    Verplichte argumenten voor lange opties zijn ook verplicht voor korte opties.
      -e, --no-escape          gebruik geen C escapes in uitvoer (standaard)
      -E, --escape             gebruik C escapes in uitvoer, geen extended
                               karakters
          --force-po           schrijf PO bestand zelfs als het leeg is
      -h, --help               laat hulp-tekst zien en bekindig programma
      -i, --indent             gebruik geindenteerde uitvoer-stijl
      -o, --output-file=FILE   uitvoer gaat naar BESTAND
    
          --strict             gebruik strikte Uniforum-stijl
      -V, --version            toon versie-informatie en bekindig programma
      -w, --width=NUMMER       stel uitvoer paginabreedte in

en: Usage: %s [OPTION] [[[TEXTDOMAIN] MSGID] | [-s [MSGID]...]]
      -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
nl: Gebruik: %s [OPTIE] [[[TEXTDOMEIN] MSGID] | [-s [MSGID]...]]
      -d, --domain=TEKSTDOMEIN  haal vertaalde meldingen uit TEKSTDOMEIN
      -e                        maak expansie van enkele escape sequences mogelijk
      -E                        (genegeerd voor compatibiliteit)
      -h, --help                toon hulp-tekst en bekindig programma
      -n                        onderdruk achtergevoegd nieuwe regel teken
      -V, --version             toon versie-informatie en bekindig programma
      [TEXTDOMEIN] MSGID        ontvang vertaalde meldingen corresponderend aan
                                MSGID vanuit TEKSTDOMEIN

en: Usage: %s [OPTION] def.po ref.po
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -D, --directory=DIRECTORY   add DIRECTORY to list for input files search
      -e, --no-escape             do not use C escapes in output (default)
      -E, --escape                use C escapes in output, no extended chars
          --force-po              write PO file even if empty
      -h, --help                  display this help and exit
      -i, --indent                indented output style
      -o, --output-file=FILE      result will be written to FILE
          --no-location           suppress '#: filename:line' lines
          --add-location          preserve '#: filename:line' lines (default)
          --strict                strict Uniforum output style
      -v, --verbose               increase verbosity level
      -V, --version               output version information and exit
      -w, --width=NUMBER          set output page width
nl: Gebruik: %s [OPTION] def.po ref.po
    Verplichte argumenten bij lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.
      -D, --directory=DIRECTORY   voeg DIRECTORY toe aan lijst waar van directories
                                  invoerbestanden gezocht worden
      -e, --no-escape             gebruikt geen C escapes in uitvoer (standaard)
      -E, --escape                gebruik C escapes in uitvoer, geen extended chars
          --force-po              schrijf PO bestand zelfs als het leeg is
      -h, --help                  toon hulp-tekst en bekindig programma
      -i, --indent                geondenteerde uitvoerstijl
      -o, --output-file=BESTAND   resultaat wordt naar BESTAND geschreven
          --no-location           onderdruk '#: bestandsnaam:regel' regels
          --add-location          behoud '#: bestandsnaam:regel' regels (standaard)
          --strict                stricte Uniforum uitvoerstijl
      -v, --verbose               verhoog verbosity nivo
      -V, --version               toon versie-informatie en bekindig programma
      -W, --width=NUMBER          stel uitvoer pagina breedte in

en: Usage: %s [OPTION] def.po ref.po
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -D, --directory=DIRECTORY   add DIRECTORY to list for input files search
      -h, --help                  display this help and exit
      -V, --version               output version information and exit
    
    Compare two Uniforum style .po files to check that both contain the same
    set of msgid strings.  The def.po file is an existing PO file with the
    old translations.  The ref.po file is the last created PO file
    (generally by xgettext).  This is useful for checking that you have
    translated each and every message in your program.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better diagnostics.
nl: Gebruik: %s [OPTION] def.po ref.po
    Verplicht argumenten bij lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.
      -D, --directory=DIRECTORY   voeg DIRECTORY toe aan lijst waar invoerbestanden
                                  gezocht worden
      -h, --help                toon hulp-tekst en bekindig programma
      -V, --version             toon versie-informatie en bekindig programma
    
    Vergelijk twee Uniforum-stijl .po bestanden en kontroleer of beide dezelfde
    set van msgid strings bevatten.  Het def.po bestand is een bestaand PO bestand
    met de oude vertalingen.  Het ref.po bestand is het meest recente PO bestand
    (over het algemeen aangemaakt door xgettext).  Het is belangrijk om te
    kontroleren of elke melding is vertaald in het programma.  Wanneer een precieze
    overeenkomst niet gevonden kan wrden, zal fuzzy(vage) matching worden gebruikt,
    ter verkrijging van een betere diagnose.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: `domain %s' directive ignored
nl: `domein %s' directive genegeerd

en: `msgid' and `msgstr' entries do not both begin with '\n'
nl: `msgid' en `msgstr' ingangen beginnen niet allebei met '\n'

en: `msgid' and `msgstr' entries do not both end with '\n'
nl: `msgid' en `msgstr' ingangen eindigen niet allebei met '\n'

en: cannot create output file "%s"
nl: kan uitvoerbestand "%s" niet aanmaken

en: domain name "%s" not suitable as file name
nl: domeinnaam "%s" niet bruikbaar als bestandsnaam

en: domain name "%s" not suitable as file name: will use prefix
nl: domeinnaam "%s" niet bruikbaar als bestandsnaam: zal voorvoegsel gebruiken

en: duplicate message definition
nl: dubbele melding definitie

en: empty `msgstr' entry ignored
nl: lege `msgstr' entry genegeerd

en: end-of-file within string
nl: einde-bestand-teken in string

en: end-of-line within string
nl: einde-regel-teken in string

en: error while opening "%s" for reading
nl: fout tijdens openen om te lezen van "%s"

en: error while opening "%s" for writing
nl: fout bij openen om te schrijven van "%s"

en: error while reading "%s"
nl: fout tijdens lezen "%s"

en: error while writing "%s" file
nl: fout bij schrijven bestand "%s"

en: exactly 2 input files required
nl: precies 2 invoerbestanden zijn benodigd

en: field `%s' still has initial default value
nl: veld `%s' heeft nog de oorspronkelijke standaard waarde

en: file "%s" is not in GNU .mo format
nl: bestand "%s" is geen GNU .mo bestand

en: file "%s" truncated
nl: bestand "%s" ingekort

en: format specifications for argument %u are not the same
nl: formaat specificaties voor argument %u zijn niet dezelfde

en: found %d fatal errors
nl: %d fatale fouten gevonden

en: fuzzy `msgstr' entry ignored
nl: lege `msgstr' ingang genegeerd

en: header field `%s' should start at beginning of line
nl: header(??)veld `%s' moet starten aan het begin van de regel

en: headerfield `%s' missing in header
nl: header(??)veld `%s' ontbreekt in header(??)

en: illegal control sequence
nl: illegale kontrol sequence

en: internationalized messages should not contain the `\%c' escape sequence
nl: geonternationaliseerde meldingen mogen geen `\%c' escape sequences bevatten

en: keyword "%s" unknown
nl: sleutelwoord "%s" onbekend

en: language `%s' unknown
nl: taal `%s' onbekend

en: missing `msgstr' section
nl: ontbrekend `msgstr' gedeelte

en: missing arguments
nl: ontbrekende argumenten

en: no input file given
nl: geen invoerbestand gegeven

en: no input files given
nl: geen invoerbestanden gegeven

en: number of format specifications in `msgid' and `msgstr' does not match
nl: aantal formaat specificaties in `msgid' en `msgstr' zijn niet gelijk

en: seek "%s" offset %ld failed
nl: zoek "%s" offset %ld gefaald

en: some header fields still have the initial default value
nl: sommige header(??)velden hebben nog de oorspronkelijke standaard waarde

en: standard input
nl: standaard invoer

en: standard output
nl: standaard uitvoer

en: this file may not contain domain directives
nl: dit bestand mag geen domein directives bevatten

en: this message has no definition in the "%s" domain
nl: deze melding heeft geen definitie in het "%s" domein

en: this message is used but not defined in %s
nl: deze melding is gebruikt maar niet gedefinieerd in %s

en: this message is used but not defined...
nl: deze melding is gebruikt maar is niet gedefinieerd...

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: too many errors, aborting
nl: te veel fouten, afgebroken

en: warning: file `%s' extension `%s' is unknown; will try C
nl: let op: bestand `%s' extensie `%s' is onbekend; ga C proberen

en: warning: this message is not used
nl: waarschuwing: deze melding is niet gebruikt

en: while creating hash table
nl: tijdens aanmaken hash tabel

en: while preparing output
nl: bij voorbereiden uitvoer
